ODY 1-2-3-4 ORTA Düzey Yönetici Belgeleri, Sefaköy Src Kursu

ODY 1-2-3-4 ORTA Düzey Yönetici Belgeleri, Sefaköy Src Kursu

ODY Belgesi Nedir? Sefaköy Src Kursu

 ORTA Düzey Yöneticilerin Mesleki yeterlilik belgesinin tanımıdır.

ORTA Düzey Yönetici Belgesi Nedir? Sefaköy Src Kursu

ODY Belgesi Ne İşe Yarar? Sefaköy Src Kursu

KTY kapsamında ticari olarak yurtiçinde ve dışında yolcu veya yük taşıyan şirketlerde çalışanların almak zorunda oldukları yönetici belgesinin ismi ORTA Düzey Yönetici Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarınca açılan programlar tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan sınavlarda başarılı olan adaylar ORTA Düzey Yönetici Belgesini almaya hak kazanırlar.

ODY Belgesi Sınavları, Sefaköy Src Kursu

ODY Sınavı 40 soruluk yazılı sınavdan oluşmaktadır. 100 puan üzerinden 70 puan alındığında başarılı olup ODY Belgesi almaya hak kazanılır.

ODY Belgesi Çeşitleri Nelerdir? Sefaköy Src Kursu

ODY Belgeleri yolcu ve yük taşımacılığı olmak üzere 2 ana gruptan oluşur. Yolcu ve yük taşıma sektörü ise kendi içerisinde yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 2’ye ayrılır.  Buna göre ODY1 Belgesi; Uluslararası Yolcu Taşıyan Şirketler İçin, ODY2 Belgesi Yurtiçi Yolcu Taşıyan Şirketlerin Yöneticileri içindir. Önemli bir not ise ODY1 Belgesi ODY2 Belgesini kapsar. ODY3 Belgesi ise Uluslararası Eşya-Kargo Taşıyan Şirketler İçin ODY4 Belgesi İse Yurtiçinde Eşya-Kargo Taşımacılığı yapan şirketlerin yöneticileri içindir. Diğer bir önemli not ise; ODY3 Belgesi ODY4 Belgesini kapsar.

ODY 1 Uluslararasi Yolcu Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Uluslararası Karayolunda yolcu taşıması yapan firmaların ORTA düzey yöneticileri için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesidir. ODY1 belgesi aynı zamanda ODY2 belgesini kapsar. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları ODY Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

ODY 2 Yurt İçi Yolcu Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Yurtiçinde karayolu ile yolcu taşımacılığı yapan şirketlerin yöneticileri için zorunlu tutulan mesleki yeterlilik belgesidir. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları ODY Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

 

 

ODY 3 Uluslararasi Eşya-Kargo Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Uluslararası Karayolunda eşya ve kargo taşıması yapan firmaların ORTA düzey yöneticileri için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesidir. ODY3 belgesi aynı zamanda ODY4 belgesini kapsar. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları ODY Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

ODY 4 Yurt İçi Eşya-Kargo Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Yurtiçinde karayolu eşya ve kargo taşımacılığı yapan şirketlerin yöneticileri için zorunlu tutulan mesleki yeterlilik belgesidir. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları ODY Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

ODY Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni Kimler Alabilir? Sefaköy Src Kursu

En az ortaöğretim mezunu olan herkes ODY Belgesi alabilir.

ODY Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?  Sefaköy Src Kursu

E-DEVLET üzerinden alınan ve kurum türü RESMİ seçilmiş adli sicil belgesi,

Kimlik fotokopisi,

1 adet biyometrik resim,

Diploma, öğrenim durum veya tasdikname belgesi

ODY Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni Nereden Alabilirim? Sefaköy Src Kursu

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bütün SRC kursları ORTA Düzey Yönetici Belgesi vermeye yetkilidirler. Kendinize yakın bir SRC kursu ile iletişime geçebilirsiniz. Sivrikaya SRC Eğitim Kurumları olarak biz de ODY Belgesi vermeye yetkiliyiz. Kurumumuzla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.