SRC 5 belgesi Sefaköy Src Kursu

SRC 5 BELGESİ EĞİTİMİ SEFAKÖY SRC KURSU

TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI EĞİTİMİ, SİVRİKAYA SRC

Src 5 belgesi Nedir? Sefaköy Src Kursu

Src 5 belgesi karayolunda taşıma esnasında, çevreye ve insanlara devamında doğaya zarar verebilecek tehlikeli maddelerin taşınmasını düzenleyen mesleki yeterlilik belgesidir.

T.C Ulaştırma Bakanlığınca yetkilendirilen kurumlar tarafından eğitimi verilir. Sıvı ve bağımsız ve gaz gibi ürünleri taşıyan tanker sürücüleri, kimyasal atık, hastane atıkları ve yanıcı patlayıcı özelliği olan paketlenmiş ürünleri taşıyan araç sürücülerinin alması gereken mesleki yeterlilik belgesi Src5 Belgesidir. Tehlikeli Madde Taşımacılığı yapan sürücüler alır.

Sivrikaya Src Eğitim Kurumu olarak Src 5 Belgesi Vermeye Yetkili Eğitim Kurumudur.

 Src5 Temel Eğitimi  19 saat ders programı mevcuttur. 1 Saat uygulama eğitimi ve 18 saat teorik eğitimdir.
 Tank Eğitimi   13 saat ders programı mevcuttur. 1 Saat uygulama eğitimi ve 12 saat teorik eğitimdir.
 Sınıf 1 Patlayıcı Madde Belgesi  8 saat ders programı mevcuttur.
 Sınıf 7 Radyoaktif Belgesi  8 saat ders programı mevcuttur.

Src 5 belgesini kimler alır? Sefaköy Src Kursu
 Tehlikeli Madde Taşıyan Araç Sürücüleri almak zorundadır. Src5 belgesi mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen sürücünün Src3 veya Src4 belgesi olmak zorundadır.

Src 5 belgesini almanın şartları, Sefaköy Src Kursu

 19 yaşından büyük olmaları,
 66 yaşından büyük olmamak,
 Src3 veya src4 Mesleki Yeterlilik belgesi sahibi olmak.

Başvuru İçin Gerekli Evrakları, Sefaköy Src Kursu

 Nüfus cüzdan fotokopisi
 Ehliyet (Sürücü Belgesi) fotokopisi
 1 adet vesikalık resim

Src5 Belgesi Geçerlilik süresi, Sefaköy Src Kursu

Adr konvansiyonunda belirlenen kurallara göre Src5 Belgesi süresi 5 yıldır. 5 yıl geçerlilik süresi olan Src5 Mesleki yeterlilik Belgesi, yenileme eğitimi adı altında eğitim verilmekte ve sürücü yeniden sınava girerek belge almaya hak kazanır.

Src5 belgesi sahibi sürücü 5 yılın sonunda tekrar Src5 kursuna kayıt yaptırarak eğitim almaları gerekmektedir.

Src 5 Belgesi Fiyatları Sefaköy Src Kursu

 Adr, Tehlikeli madde taşımacılığı eğitimlerinde Src 5 belgesi fiyatı her yıl ülke genelinde kurulan komisyonlar tarafından belirlenmektedir. Belirlenen taban fiyat kursun bulunduğu şehire göre değişiklik gösterebilir. Sivrikaya Src Kursu olarak Src1, 2, 3, 4, 5 ve Psikoteknik belgesi vermeye yetkili kurumuz. Ücret ve diğer bilgiler hakkında bilgi almak için bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. 

SRC 5 Nasıl Alınır? Sefaköy Src Kursu

Src3 veya Src4 mesleki yeterlilik belgelerinden birine sahip olan sürücü T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Src5 Kurslarına kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Taşınacak tehlikeli maddenin türüne göre Temel veya temel+tanker tercihini yapan sürücü eğitim programını tamamladıktan sonra bakanlık tarafından yapılan yazılı sınava girerler 60 ve üzeri puan alan sürücü Src5 Belgesini almaya hak kazanır.

Hangi tehlikeli maddeleri taşıyan sürücülerin src 5 belgesi alması zorunludur; Sefaköy Src Kursu

Genetiği değiştirilmiş mikroorganizmalar, Oksitleyici, Patlayıcı, Yanıcı, Gaz, Yanıcı Sıvı, Yanıcı Katı, Zehirli ve Bulaşıcı, Organik, Peroksit, Aşındırıcı, Radyoaktif Maddeler ve her türlü Muhtelif Tehlikeli yanıcı, patlayıcı ve parlayıcı özelliği olan Maddeleri taşıyanlar src 5 belgesi alır.