ÜDY 1-2-3-4 Üst Düzey Yönetici Belgeleri, Sefaköy Src Kursu

ÜDY 1-2-3-4 Üst Düzey Yönetici Belgeleri, Sefaköy Src Kursu

ÜDY Belgesi Nedir? Sefaköy Src Kursu

 Üst Düzey Yöneticilerin Mesleki yeterlilik belgesinin tanımıdır.

Üst Düzey Yönetici Belgesi Nedir? Sefaköy Src Kursu

ÜDY Belgesi Ne İşe Yarar? Sefaköy Src Kursu

KTY kapsamında ticari olarak yurtiçinde ve dışında yolcu veya yük taşıyan şirketlerde çalışanların almak zorunda oldukları yönetici belgesinin ismi Üst Düzey Yönetici Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarınca açılan programlar tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan sınavlarda başarılı olan adaylar Üst Düzey Yönetici Belgesini almaya hak kazanırlar.

ÜDY Belgesi Sınavları, Sefaköy Src Kursu

ÜDY Sınavı 40 soruluk yazılı sınavdan oluşmaktadır. 100 puan üzerinden 70 puan alındığında başarılı olup ÜDY Belgesi almaya hak kazanılır.

ÜDY Belgesi Çeşitleri Nelerdir? Sefaköy Src Kursu

ÜDY Belgeleri yolcu ve yük taşımacılığı olmak üzere 2 ana gruptan oluşur. Yolcu ve yük taşıma sektörü ise kendi içerisinde yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 2’ye ayrılır.  Buna göre ÜDY1 Belgesi; Uluslararası Yolcu Taşıyan Şirketler İçin, ÜDY2 Belgesi Yurtiçi Yolcu Taşıyan Şirketlerin Yöneticileri içindir. Önemli bir not ise ÜDY1 Belgesi ÜDY2 Belgesini kapsar. ÜDY3 Belgesi ise Uluslararası Eşya-Kargo Taşıyan Şirketler İçin ÜDY4 Belgesi İse Yurtiçinde Eşya-Kargo Taşımacılığı yapan şirketlerin yöneticileri içindir. Önemli bir not ise; ÜDY3 Belgesi ÜDY4 Belgesini kapsar.

ÜDY 1 Uluslararasi Yolcu Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Uluslararası Karayolunda yolcu taşıması yapan firmaların üst düzey yöneticileri için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesidir. Üdy1 belgesi aynı zamanda Üdy2 belgesini kapsar. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları Üdy Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

ÜDY 2 Yurt İçi Yolcu Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Yurtiçinde karayolu ile yolcu taşımacılığı yapan şirketlerin yöneticileri için zorunlu tutulan mesleki yeterlilik belgesidir. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları Üdy Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

 

 

ÜDY 3 Uluslararasi Eşya-Kargo Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Uluslararası Karayolunda eşya ve kargo taşıması yapan firmaların üst düzey yöneticileri için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesidir. Üdy3 belgesi aynı zamanda Üdy4 belgesini kapsar. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları Üdy Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

ÜDY 4 Yurt İçi Eşya-Kargo Taşımacılığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sefaköy Src Kursu

Yurtiçinde karayolu eşya ve kargo taşımacılığı yapan şirketlerin yöneticileri için zorunlu tutulan mesleki yeterlilik belgesidir. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları Üdy Belgesi vermeye yetkili eğitim kurumudur. 

ÜDY Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni Kimler Alabilir? Sefaköy Src Kursu

En az lise mezunu olan herkes ÜDY Belgesi alabilir.

ÜDY Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?  Sefaköy Src Kursu

E-DEVLET üzerinden alınan ve kurum türü RESMİ seçilmiş adli sicil belgesi,

Kimlik fotokopisi,

1 adet biyometrik resim,

Diploma, öğrenim durum veya geçici mezun belgesi (önlisans-lisans mezunları, açıköğretim mezunları E-DEVLET üzerinden belgelerini temin edebilirler.)

ÜDY Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni Nereden Alabilirim? Sefaköy Src Kursu

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bütün SRC kursları Üst Düzey Yönetici Belgesi vermeye yetkilidirler. Kendinize yakın bir SRC kursu ile iletişime geçebilirsiniz. Sivrikaya SRC Eğitim Kurumları olarak biz de ÜDY Belgesi vermeye yetkiliyiz. Kurumumuzla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.